Formacyjne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w prowincji pw. Królowej Polonii Zagranicznej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

283W dniach od 10-13 października w naszej parafii odbyło się formacyjne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Na spotkanie przybyli ministranci z Lombard z parafii Miłosierdzia Bożego z ks. Tomaszem Dzidą, z Hamtramack z parafii św. Floriana z ks. Lesławem Prebendowskim i ze Scarborough z parafii Matki Bożej Królowej Polski z ks. Michałem Skibą. W sobotę rano udalismy się do Scarborough gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Następnie udaliśmy się do Toronto, między innymi byliśmy na CN Tower i w Akwarium. W sobotę wieczorem uczestniczyliśmy w przygotowaniu liturgii na niedziele i wieczornym nabożeństwie dziękczynnym. Bardzo serdecznie dziękujemy zespołowi za uświetnienie nabożeństwa swoim śpiewem. W niedziele o godzinie 11:00 odbyła się uroczysta Msza święta podczas której ministranci odnowili swoje przyrzeczenia. Po Mszy rodzice ministrantów i dzieci z zespołu przygotowali uroczysty obiad dla wszystkich uczestników i rodzin ministrantów i dzieci z zespołu. Po obiedzie udaliśmy się na boisko przy “Weteranach” gdzie rozegraliśmy mecze towarzyskie w piłkę nożną. W poniedziałek ministranci z Lombard wczesnym rankiem udali się nad Niagara Falls.

Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom ministrantów i rodzicom z zespołu dziecięcego za włączenie się i organizację Formacyjnego Spotkania ministrantów w naszej parafii.

Link do zdjęć: Galeria Zdjęć

Comments are closed.